Борисфен
«ВАЛЬДОРФСЬКА ШКОЛА БОРИСФЕН»

Помічники святого Миколая

Історія про помічників святого Миколая для дітей 4 класу «Вальдорфської школи Борисфен», яку написала для них їхня вчителька пані Наталія (Наталія Шпілька).
Багато століть тому у Римській імперії жив грецький священик Ніколаос. Хлопчиком він зростав у заможній родині та мав добре і чуйне серце. Від молодих років допомагав нужденним необхідними для прожиття речами: кому — їжею, кому — одягом, кому — й грішми. Будучи скромним, Ніколаос намагався робити це таємно, бо не мав потреби, щоб люди прославляли його ім'я. Особливо з таких таємничих подарунків втішалися діти.

Та оскільки Ніколаос (у нашій країні його називають Миколай) був живою людиною і не міг жити на землі вічно, то одного дня він помер. Багато з тих, що залишилися без підтримки доброї та щирої людини, поринули в тяжкий смуток. Їм здавалося, що попереду зяє порожнеча.

Але один чоловік, що в скрутні часи звертався за допомогою до доброго єпископа Миколая і отримував від нього підтримку, бачив, як сильно засмутилися його маленькі діти, коли дізналися, що більше дива від Миколая не буде. З нелегкими думками про те, як розрадити свою малечу, він заснув, а уві сні побачив Миколая, який промовив до нього: «Я втішатимусь тут, у небесному домі, якщо люди на землі будуть не лише сумувати за мною і згадувати добрими словами, а й стануть моїми помічниками і примножуватимуть добро, яке я почав сіяти на землі. Як зернина дає декілька паростків і сотні насінин, так і добро може поширюватися світом. Якщо диво й добро ти будеш дарувати своїм дітям, так і вони понесуть його в світ після тебе».

Раненько чоловік прокинувся і згадав слова Миколая. Думка про можливість стати помічником святого Миколая його дуже втішила. І за деякий час його діти одержали маленькі даруночки – ласощі, яких в ті давні часи діти не мали на щоденне частування. Батько розповів знайомим про свій сон, і багатьом також припала до душі думка про те, що можна стати помічником Миколая у добрих справах.

Так з'явилася чудова і тепла традиція: довгої темної грудневої ночі дарувати маленьким діточкам дарунки. А коли діточки підростають, то батьки відкривають їм таємницю дивовижних даруночків і запрошують самих стати помічниками Миколая. Опікуватися меншими чи вже літніми людьми, а також тими, хто не має змоги сам дарувати собі маленькі радощі.

Так зернята добра, посіяні однією людиною, проростають життєдайними колосками в серцях інших людей.
Автор: Наталія Шпілька, вальдорфський вчитель
Фото: Альона Тихонова


Ви можете використовувати цей текстовий матеріал повністю або частково виключно за умови встановлення гіперпосилання на сайт www.waldorfkyiv.org.